RNF14BTD57K6
Mfr.Part #
RNF14BTD57K6
Description
RES 57.6K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±0.1%
ECCN Code :
EAR99
Diameter :
2.35mm
11 Weeks
Radiation Hardening :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Copper, Tin
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Resistance :
57.6kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Tubular
Mount :
Axial, Through Hole
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RNF14BTD57K6
Stackpole Electronics, Inc. RNF14BTD57K6
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 57.6kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,