RNF14BTD34R8
Mfr.Part #
RNF14BTD34R8
Description
RES 34.8 OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Matte Tin (Sn)
Lead Diameter :
0.56 mm
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Resistance :
34.8Ohm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Construction :
Tubular
Mount :
Axial, Through Hole
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RNF14BTD34R8
Stackpole Electronics, Inc. RNF14BTD34R8
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 34.8Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,