RNF14BTD22K9
Mfr.Part #
RNF14BTD22K9
Description
RES 22.9K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Resistance :
22.9kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
11 Weeks
Surface Mount :
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C