RNF14BTD180R
Mfr.Part #
RNF14BTD180R
Description
RES 180 OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
180Ohm
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Surface Mount :
No
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Power Rating :
250mW
Lead Diameter :
0.56 mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RNF14BTD180R
Stackpole Electronics, Inc. RNF14BTD180R
FIXED RESISTOR, 180Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,