RNF14BTC1K80
Mfr.Part #
RNF14BTC1K80
Description
RES 1.8K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Resistance :
1.8kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Lead Diameter :
0.56 mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
RNF14BTC1K80
Stackpole Electronics, Inc. RNF14BTC1K80
FIXED RESISTOR, 1.8kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,