RNF14BAE856R
Mfr.Part #
RNF14BAE856R
Description
RES 856 OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
856Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RNF14BAE856R
Stackpole Electronics, Inc. RNF14BAE856R
FIXED RESISTOR, 856Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,