RNF14BAE7K15
Mfr.Part #
RNF14BAE7K15
Description
RES 7.15K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
FIXED RESISTOR
Construction :
Tubular
Max Power Dissipation :
250mW
Power Rating :
250mW
Additional Feature :
FLAME PROOF
Resistance :
7.15kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
e3
Published :
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Lead Diameter :
0.56 mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RNF14BAE7K15
Stackpole Electronics, Inc. RNF14BAE7K15
FIXED RESISTOR, 7.15kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,