RNF14BAE37K0
Mfr.Part #
RNF14BAE37K0
Description
RES 37K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
37kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Power Rating :
250mW
Datasheets
RNF14BAE37K0
Stackpole Electronics, Inc. RNF14BAE37K0
FIXED RESISTOR, 37kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,