RNF14BAE30K9
Mfr.Part #
RNF14BAE30K9
Description
RES 30.9K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Lead Diameter :
0.56 mm
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
30.9kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RNF14BAE30K9
Stackpole Electronics, Inc. RNF14BAE30K9
FIXED RESISTOR, 30.9kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,