RNF14BAE237R
Mfr.Part #
RNF14BAE237R
Description
RES 237 OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Published :
Lead Diameter :
0.56 mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
237Ohm
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Datasheets
RNF14BAE237R
Stackpole Electronics, Inc. RNF14BAE237R
FIXED RESISTOR, 237Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,