RNF14BAE1K23
Mfr.Part #
RNF14BAE1K23
Description
RES 1.23K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Resistance :
1.23kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Datasheets
RNF14BAE1K23
Stackpole Electronics, Inc. RNF14BAE1K23
FIXED RESISTOR, 1.23kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,