RNF14BAE1K01
Mfr.Part #
RNF14BAE1K01
Description
RES 1.01K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.01kOhm
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RNF14BAE1K01
Stackpole Electronics, Inc. RNF14BAE1K01
FIXED RESISTOR, 1.01kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,