RNF14BAE196R
Mfr.Part #
RNF14BAE196R
Description
RES 196 OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
196Ohm
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Lead Diameter :
0.56 mm
Published :
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RNF14BAE196R
Stackpole Electronics, Inc. RNF14BAE196R
FIXED RESISTOR, 196Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,