RNF14BAE184R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNF14BAE184R
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 184 OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Through Hole Resistors
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Box (TB)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
184Ohm
ECCN Code :
EAR99
Published :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Power Rating :
250mW
Package / Case :
Axial
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Packing Method :
Ammo Pack
Terminal Shape :
Wire
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Series :
RNF
Composition :
Metal Film
Number of Terminations :
2
Surface Mount :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RNF14BAE184R
Stackpole Electronics, Inc. RNF14BAE184R
FIXED RESISTOR, 184Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,