RNF14BAC61R9
Mfr.Part #
RNF14BAC61R9
Description
RES 61.9 OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
250mW
ROHS3 Compliant
Lead Diameter :
0.56 mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
61.9Ohm
Tape and Box (TB)
Additional Feature :
FLAME PROOF
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
Tubular
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RNF14BAC61R9
Stackpole Electronics, Inc. RNF14BAC61R9
FIXED RESISTOR, 61.9Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,