RNF14BAC2K84
Mfr.Part #
RNF14BAC2K84
Description
RES 2.84K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Resistance :
2.84kOhm
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C