RNF14BAC23K2
Mfr.Part #
RNF14BAC23K2
Description
RES 23.2K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
23.2kOhm
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Diameter :
0.56 mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RNF14BAC23K2
Stackpole Electronics, Inc. RNF14BAC23K2
FIXED RESISTOR, 23.2kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,