RNF12JTD390R
Mfr.Part #
RNF12JTD390R
Description
RES 390 OHM 5% 1/2W AXIAL
Resistance :
390ohm
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Working Voltage :
350V
Factory Lead Time :
20 Weeks
Tolerance :
±5%
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W