RNF12JAD2R00
Mfr.Part #
RNF12JAD2R00
Description
RES 2 OHM 5% 1/2W AXIAL
Working Voltage :
350V
Lead Diameter :
0.65 mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Packing Method :
Ammo Pack
Mount :
Axial, Through Hole
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
Construction :
Tubular
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
Resistance :
2Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Additional Feature :
FLAME PROOF
Factory Lead Time :
20 Weeks
Power Rating :
500mW
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
RNF12JAD2R00
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 2Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,