RNF12FTD9M09
Mfr.Part #
RNF12FTD9M09
Description
RES 9.09M OHM 1% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Working Voltage :
350V
Power Rating :
500mW
Surface Mount :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
Lead Diameter :
0.65 mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±1%
Resistance :
9.09MOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION, RATED AC VOLATGE (V): 350
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Datasheets
RNF12FTD9M09
Stackpole Electronics, Inc. RNF12FTD9M09
FIXED RESISTOR, 9.09MOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,