RNF12FTD6K49
Mfr.Part #
RNF12FTD6K49
Description
RES 6.49K OHM 1% 1/2W AXIAL
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Working Voltage :
350V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Lead Diameter :
0.65 mm
Tolerance :
±1%
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
6.49kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
No
Max Power Dissipation :
500mW
Datasheets
RNF12FTD6K49
Stackpole Electronics, Inc. RNF12FTD6K49
FIXED RESISTOR, 6.49kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,