RNF12FTD69K8
Mfr.Part #
RNF12FTD69K8
Description
RES 69.8K OHM 1% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
JESD-609 Code :
e3
Diameter :
2.75mm
Resistance :
69.8kOhm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Mount :
Axial, Through Hole
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Working Voltage :
350V
Pbfree Code :
yes
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
Metal Film
Contact Plating :
Copper, Tin
Factory Lead Time :
20 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Max Power Dissipation :
500mW
Datasheets
RNF12FTD69K8
Stackpole Electronics, Inc. RNF12FTD69K8
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 69.8kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,