RNF12FTD63R4
Mfr.Part #
RNF12FTD63R4
Description
RES 63.4 OHM 1% 1/2W AXIAL
Max Power Dissipation :
500mW
Mount :
Axial, Through Hole
Factory Lead Time :
20 Weeks
Axial
Contact Plating :
Copper, Tin
Power Rating :
500mW
EAR99
Radiation Hardening :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
63.4Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Working Voltage :
350V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W