RNF12FTD4K32
Mfr.Part #
RNF12FTD4K32
Description
RES 4.32K OHM 1% 1/2W AXIAL
Diameter :
2.75mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
4.32kOhm
Working Voltage :
350V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW