RNF12FTD4K22
Mfr.Part #
RNF12FTD4K22
Description
RES 4.22K OHM 1% 1/2W AXIAL
Max Power Dissipation :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
4.22kOhm
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
500mW
Working Voltage :
350V
Diameter :
2.75mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
TR
Datasheets
RNF12FTD4K22
Stackpole Electronics, Inc. RNF12FTD4K22
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 4.22kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,