RNF12FTD453R
Mfr.Part #
RNF12FTD453R
Description
RES 453 OHM 1% 1/2W AXIAL
Factory Lead Time :
20 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
453Ohm
Mount :
Axial, Through Hole
Tolerance :
±1%
Working Voltage :
350V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Matte Tin (Sn)
Published :
Contact Plating :
Copper, Tin
Diameter :
2.75mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Datasheets
RNF12FTD453R
Stackpole Electronics, Inc. RNF12FTD453R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 453Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,