RNF12FTD43K2
Mfr.Part #
RNF12FTD43K2
Description
RES 43.2K OHM 1% 1/2W AXIAL
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Working Voltage :
350V
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Power Rating :
500mW
Surface Mount :
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
20 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C