RNF12FTD3R32
Mfr.Part #
RNF12FTD3R32
Description
RES 3.32 OHM 1% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Radiation Hardening :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
Mount :
Axial, Through Hole
Wire
Published :
Power Rating :
500mW
Resistance :
3.32Ohm
Contact Plating :
Copper, Tin
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Diameter :
2.75mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Factory Lead Time :
20 Weeks
Working Voltage :
350V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RNF12FTD3R32
Stackpole Electronics, Inc. RNF12FTD3R32
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 3.32Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,