RNF12FTD3M92
Mfr.Part #
RNF12FTD3M92
Description
RES 3.92M OHM 1% 1/2W AXIAL
Working Voltage :
350V
Factory Lead Time :
13 Weeks
Surface Mount :
No
Max Power Dissipation :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
3.92MOhm
RNF
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tolerance :
±1%
Lead Diameter :
0.65 mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RNF12FTD3M92
Stackpole Electronics, Inc. RNF12FTD3M92
FIXED RESISTOR, 3.92MOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,