RNF12FTD3M32
Mfr.Part #
RNF12FTD3M32
Description
RES 3.32M OHM 1% 1/2W AXIAL
Working Voltage :
350V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
3.32MOhm
Surface Mount :
No
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Factory Lead Time :
13 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Number of Terminations :
2
Lead Diameter :
0.65 mm
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RNF12FTD3M32
Stackpole Electronics, Inc. RNF12FTD3M32
FIXED RESISTOR, 3.32MOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,