RNF12FTD3K32
Mfr.Part #
RNF12FTD3K32
Description
RES 3.32K OHM 1% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
JESD-609 Code :
e3
Axial, Through Hole
Contact Plating :
Copper, Tin
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Diameter :
2.75mm
Working Voltage :
350V
Factory Lead Time :
20 Weeks
Max Power Dissipation :
500mW
RNF
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Radiation Hardening :
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
Resistance :
3.32kOhm
Datasheets
RNF12FTD3K32
Stackpole Electronics, Inc. RNF12FTD3K32
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 3.32kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,