RNF12FTD35R7
Mfr.Part #
RNF12FTD35R7
Description
RES 35.7 OHM 1% 1/2W AXIAL
Max Power Dissipation :
500mW
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
Resistance :
35.7Ohm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
1 (Unlimited)
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Cylindrical
Surface Mount :
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Working Voltage :
350V
Lead Diameter :
0.65 mm
Datasheets
RNF12FTD35R7
Stackpole Electronics, Inc. RNF12FTD35R7
FIXED RESISTOR, 35.7Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,