RNF12FTD340R
Mfr.Part #
RNF12FTD340R
Description
RES 340 OHM 1% 1/2W AXIAL
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Working Voltage :
350V
Tolerance :
±1%
Axial, Through Hole
Contact Plating :
Copper, Tin
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Lead Free :
Lead Free
Diameter :
2.75mm
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
340Ohm
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm