RNF12FTD340K
Mfr.Part #
RNF12FTD340K
Description
RES 340K OHM 1% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Resistance :
340kOhm
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
350V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Lead Diameter :
0.65 mm
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W