RNF12FTD332K
Mfr.Part #
RNF12FTD332K
Description
RES 332K OHM 1% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
350V
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Lead Free :
Lead Free
Diameter :
2.75mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
332kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W