RNF12FTD31R6
Mfr.Part #
RNF12FTD31R6
Description
RES 31.6 OHM 1% 1/2W AXIAL
Max Power Dissipation :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Diameter :
2.75mm
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
31.6Ohm
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
350V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RNF12FTD31R6
Stackpole Electronics, Inc. RNF12FTD31R6
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 31.6Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,