RNF12FTD316R
Mfr.Part #
RNF12FTD316R
Description
RES 316 OHM 1% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Working Voltage :
350V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Diameter :
2.75mm
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
316Ohm
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
Power Rating :
500mW
EAR99
Datasheets
RNF12FTD316R
Stackpole Electronics, Inc. RNF12FTD316R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 316Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,