RNF12FTD30K9
Mfr.Part #
RNF12FTD30K9
Description
RES 30.9K OHM 1% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Working Voltage :
350V
Resistance :
30.9kOhm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Diameter :
2.75mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
JESD-609 Code :
e3
Published :
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RNF12FTD30K9
Stackpole Electronics, Inc. RNF12FTD30K9
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 30.9kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,