RNF12FTD301R
Mfr.Part #
RNF12FTD301R
Description
RES 301 OHM 1% 1/2W AXIAL
Stock
636
In Stock :
636
Tolerance :
±1%
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Diameter :
2.75mm
Published :
2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Working Voltage :
350V
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
301Ohm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Datasheets
RNF12FTD301R
Stackpole Electronics, Inc. RNF12FTD301R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 301Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,