RNF12FTD2R43
Mfr.Part #
RNF12FTD2R43
Description
RES 2.43 OHM 1% 1/2W AXIAL
Wire
Published :
Resistance :
2.43Ohm
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Construction :
Cylindrical
Mount :
Axial, Through Hole
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Diameter :
2.75mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
500mW
Working Voltage :
350V