RNF12FTD2K87
Mfr.Part #
RNF12FTD2K87
Description
RES 2.87K OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Working Voltage :
350V
Max Power Dissipation :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Diameter :
2.75mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
Tolerance :
±1%