RNF12FTD2K15
Mfr.Part #
RNF12FTD2K15
Description
RES 2.15K OHM 1% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Construction :
Cylindrical
Resistance :
2.15kOhm
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packing Method :
TR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
No
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Lead Diameter :
0.65 mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power Rating :
500mW
Working Voltage :
350V
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max Power Dissipation :
500mW
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION, RATED AC VOLATGE (V): 350
Datasheets
RNF12FTD2K15
Stackpole Electronics, Inc. RNF12FTD2K15
FIXED RESISTOR, 2.15kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,