RNF12FTD23K7
Mfr.Part #
RNF12FTD23K7
Description
RES 23.7K OHM 1% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
500mW
Power Rating :
500mW
Lead Diameter :
0.65 mm
Published :
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
13 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Surface Mount :
No
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
23.7kOhm
Working Voltage :
350V
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RNF12FTD23K7
Stackpole Electronics, Inc. RNF12FTD23K7
FIXED RESISTOR, 23.7kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,