RNF12FTD23K2
Mfr.Part #
RNF12FTD23K2
Description
RES 23.2K OHM 1% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Diameter :
2.75mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Contact Plating :
Copper, Tin
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
Radiation Hardening :
No
Working Voltage :
350V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
23.2kOhm