RNF12FTD22R1
Mfr.Part #
RNF12FTD22R1
Description
RES 22.1 OHM 1% 1/2W AXIAL
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Diameter :
2.75mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Military Standard :
Not
Published :
Working Voltage :
350V
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
Mount :
Axial, Through Hole
Lead Free :
Lead Free
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
22.1Ohm
Cylindrical
Radiation Hardening :
Flame Retardant Coating, Safety
Contact Plating :
Copper, Tin
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
20 Weeks
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RNF12FTD22R1
Stackpole Electronics, Inc. RNF12FTD22R1
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 22.1Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,