RNF12FTD1M21
Mfr.Part #
RNF12FTD1M21
Description
RES 1.21M OHM 1% 1/2W AXIAL
Factory Lead Time :
20 Weeks
Contact Plating :
Copper, Tin
Max Power Dissipation :
500mW
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION, RATED AC VOLATGE (V): 350
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
Mount :
Axial, Through Hole
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Metal Film
Published :
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Diameter :
2.75mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Working Voltage :
350V
Construction :
Cylindrical
Radiation Hardening :
No
Packing Method :
TR
Resistance :
1.21MOhm
Tolerance :
±1%
Datasheets
RNF12FTD1M21
Stackpole Electronics, Inc. RNF12FTD1M21
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 1.21MOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,