RNF12FTD162R
Mfr.Part #
RNF12FTD162R
Description
RES 162 OHM 1% 1/2W AXIAL
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION, RATED AC VOLATGE (V): 350
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
Contact Plating :
Copper, Tin
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Mount :
Axial, Through Hole
Radiation Hardening :
No
Diameter :
2.75mm
Construction :
Cylindrical
Working Voltage :
350V
Max Power Dissipation :
500mW
Factory Lead Time :
20 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C