RNF12FTD110K
Mfr.Part #
RNF12FTD110K
Description
RES 110K OHM 1% 1/2W AXIAL
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±1%
Mount :
Axial, Through Hole
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
JESD-609 Code :
e3
Max Power Dissipation :
500mW
Construction :
Cylindrical
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION, RATED AC VOLATGE (V): 350
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
110kOhm
RNF
Packing Method :
TR
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Working Voltage :
350V
Contact Plating :
Copper, Tin
Factory Lead Time :
20 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Radiation Hardening :
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
Diameter :
2.75mm
Datasheets
RNF12FTD110K
Stackpole Electronics, Inc. RNF12FTD110K
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 110kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,