RNF12FTC348R
Mfr.Part #
RNF12FTC348R
Description
RES 348 OHM 1% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
FLAME PROOF
Contact Plating :
Copper, Tin
Working Voltage :
350V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
348Ohm
Max Power Dissipation :
500mW
Power Rating :
500mW
Diameter :
2.75mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W