RNF12FTC33K2
Mfr.Part #
RNF12FTC33K2
Description
RES 33.2K OHM 1% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Max Power Dissipation :
500mW
Package / Case :
Axial
Contact Plating :
Copper, Tin
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Diameter :
2.75mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Working Voltage :
350V
Resistance :
33.2kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
RNF
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RNF12FTC33K2
Stackpole Electronics, Inc. RNF12FTC33K2
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 33.2kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,